Deltagarlista till den 6:e kurdiska konferensen-24-25 september 2009

DELTAGARLISTA TILL DEN 6:e KURDISKA VÄSTERÅSKONFERENSEN

24-25 september 2009

 

Kommun

Namn

Dagar

Hotellrum

Middag

Övrigt

  1.  

Skolverket

Mats wennerholm

24

nej

 

 

  1.  

Skolverket

Peter Fagerlund

25

nej

 

 

  1.  

Kanada

Amir Hasanpoor

24-25

ja

ja

 

  1.  

Fd.riksdagsman

Osvald Söderqvist

24-25

ja

ja

 

  1.  

Sydkurdiska

Rewaz Kader

24-25

ja

ja

s

  1.  

Sydkurdiska

Aso Garmiani

24-25

ja

ja

s

  1.  

Rektor

Karin Brobäck

24-25

nej

ja

 

  1.  

Borlänga

Fawzy Tayeb

24-25

ja

ja

n

  1.  

Borlänge

Josef Erdem

24-25

ja

ja

n

  1.  

Borås

Parwin Nori

24-25

nej

ja

s

  1.  

Botkyrka

Celal Sönmez

25

nej

nej

n

  1.  

Botkyrka

Hamit Kahraman

25

nej

nej

n

  1.  

Botkyrka

Mehmet Balta

25

nej

nej

n

  1.  

Burlörs kom.

Hayat Koshnos

24-25

ja

ja

n+s

  1.  

Eskilstuna

Asrar Hamid

24-25

ja

ja

s

  1.  

Eskilstuna

Shilan Osman

24-25

ja

ja

s

  1.  

Eskilstuna

Rashid Azaro

24-25

ja

ja

n

  1.  

Eskilstuna

Awaz Mahamad

24-25

ja

ja

s

  1.  

Falun

Fatma A.Karakaya

24-25

ja

ja

n

  1.  

Falun

Sara Sadeghvand

24-25

ja

ja

s

  1.  

Göteborg

Zhian Gaff

24-25

ja

ja

s

  1.  

Göteborg

Taban Fatah

24-25

ja

ja

s

  1.  

Göteborg

Gazal Guli

24-25

ja

ja

n

  1.  

Göteborg

Akif Özyildirim

24-25

ja

ja

n

  1.  

Göteborg

Alan Navberg

24-25

ja

ja

n

  1.  

Huddinge

Maruf Yilmaz

24-25

ja

ja

n

  1.  

Jönköping

Bahman Pad

24-25

ja

ja

n

  1.  

Jönköping

Vian Hamafaraj

24-25

ja

ja

s

  1.  

Karlskoga

Drekshan Abdulla

24-25

ja

ja

s

  1.  

Katrinaholm

Baian Rashid

25

nej

nej

s

  1.  

Katrinaholm

mohammad mohammad

25

nej

nej

n

  1.  

Lanskrona

Kamel Saka

24-25

nej

ja

n+s

  1.  

Lindesberg

Nazek Sami Jamil

24-25

ja

ja

n+s

  1.  

Lindesberg

Ronak Ali

24-25

ja

ja

s

  1.  

Linköping

Arash Hassanpoor

24-25

ja

ja

s

  1.  

Linköping

Ali Othman Jakob

24-25

ja

ja

 

s

 

  1.  

Lund

Kwestan Sarbast

24-25

ja

ja

s

  1.  

Lund

Suleiman Sulevani

24-25

ja

ja

n

  1.  

Lund

Ibrahim Kakahama

24-25

ja

ja

s

  1.  

Mönsterås

Kochar Ismaill

24-25

ja

ja

n

  1.  

Norrköping

Gulsum Ertekin

24-25

ja

ja

n

  1.  

Partille

Amera Ali Amen

24-25

ja

ja

s

  1.  

Sala

Ali Aksac

24-25

nej

ja

n

  1.  

Sala

Sirac Wadi

24-25

nej

ja

n

  1.  

Stockholm

Keya Izol

24-25

ja

ja

n

  1.  

Stockholm

Chemen Ghafor

24-25

ja

ja

s

  1.  

Stockholm

Shireen Mahmood

25

nej

nej

n

  1.  

Sundbyberg

Cheeman Koy

24-25

ja

ja

s

  1.  

Täby

Shahriar Amin

24-25

ja

ja

s

  1.  

Upplandsbro

Narmin Mula Ali

24-25

ja

ja

s

  1.  

Upplandsväsby

Shewket Amedi

24-25

ja

ja

s

  1.  

Upplandsväsby

Gulnishan Amedi

24-25

ja

ja

s

  1.  

Uppsala

Edip Akay

24-25

ja

ja

n

  1.  

Vallbyskolan

Pershang Khalid

24-25

nej

ja

s

  1.  

Västerås

Rabeha Abasian

24-25

nej

ja

s

  1.  

Västerås

Sarko Amin

24-25

nej

ja

s

  1.  

Västerås

Nishan Bamerni

24-25

nej

ja

n

  1.  

Västerås

Sivan Mustafa

24-25

nej

ja

n

  1.  

Västerås

Miran Amen

24-25

nej

ja

s

  1.  

Västerås

Mohammed Kemali

24-25

nej

ja

s

  1.  

Västerås

Ciwan Resûl

24-25

nej

ja

s

  1.  

Västerås

Sabiha Otlu

24-25

nej

ja

n

  1.  

Västerås

Shilan Serraj

24-25

nej

ja

s

  1.  

Västerås

Haydar Diljen Otlu

24-25

nej

ja

n

  1.  

Örebro

Ismail Bahzad Mahmoud

24-25

ja

ja

n

  1.  

Örebro

Abed Isa

24-25

ja

ja

n

67 Skolverket Kevin Mavane 24 nej ja

s: sydkurdiska

n: nordkurdiska

 Senast uppdaterat 2009-09-23, kl. 17.20

Skriv ut